5 zaskakujących sposobów radzenia sobie z bólem zęba

ból zęba
ból zęba

Silny ból zęba może być nie do zniesienia, ale na szczęście istnieje kilka prostych, choć zaskakujących, sposobów na złagodzenie tego bólu.

Niezależnie od tego, czy będzie to tępe pulsowanie, czy wszechogarniająca, pulsująca agonia, która sprawia, że ​​chcesz wydrapać sobie twarz… nie ma to jak ból zęba.

Oczywiście na dłuższą metę będziesz musiał wybrać się do dentysty – ale na bardzo długie minuty przed wizytą te środki łagodzące ból zęba mogą trochę pomóc.

Goździki

„Aktywnym składnikiem goździków jest eugenol”, wyjaśnia dentysta dr Okoye, „który ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne oraz może pomóc złagodzić ból zęba i ból.

„Najlepszą rzeczą do zrobienia jest włożenie całego goździka do ust w pobliżu bolesnego zęba, ugryźć i zmielić, aby uwolnić olejek z goździka. Daje to gorzki smak i chce się go wypluć, ale nie rób tego – odczekaj cztery minuty, a następnie spłucz. „Możesz również użyć lub kupić olejek goździkowy i nałożyć kilka kropel na wacik i wetrzeć go bezpośrednio w miejsce, w którym boli ząb”.

Ciepła słona woda

Najwyraźniej nie chodzi tylko o ból gardła. Płukanie ust ciepłą słoną wodą może pomóc złagodzić ból zęba. Umieść 1/2 łyżeczki soli w około 8 uncji bardzo ciepłej (nie gorącej) wody. Poruszaj ustami.

Słona woda „wciąga” płyn z tkanek dotkniętego obszaru i zmniejsza ciśnienie w przypadku ropnia. Jest to również dobre dla wszelkich ogólnych owrzodzeń jamy ustnej.

Czosnek

Podobnie jak goździki, czosnek zawiera związki, które w naturalny sposób zwalczają ból. „To allicyna, która jest związkiem aktywnym odpowiedzialnym za właściwości przeciwbakteryjne” – mówi dr Okoye. „Jest uwalniana, gdy czosnek jest siekany lub miażdżony i działa przeciwko wszelkim drobnoustrojom chorobotwórczym i może pomóc w powstrzymaniu infekcji”.

Liście guawy

Być może o nich nie słyszałeś, ale powinieneś był to zrobić. Sugeruje się, że liście guawy, dostępne w tureckich sklepach spożywczych, mogą hamować działanie określonych bakterii występujących w jamie ustnej (takich jak Staphylococcus aureus) i ogólnie mają one działanie przeciwdrobnoustrojowe. Tradycyjnie są stosowane w leczeniu próchnicy i zapaleniu dziąseł, a także mogą pomóc w leczeniu owrzodzeń jamy ustnej i złagodzić ból zęba.

Dr Okoye zaleca, aby najlepszym sposobem ich użycia było przeżuwanie liści, aż poczujesz, że sok działa, lub gotowanie ich i pozostawienie w wodzie, a następnie płukanie naparem ust.

Środki przeciwbólowe

Wiele osób uważa, że ​​zgniatanie środka przeciwbólowego i umieszczenie go w miejscu bólu to pewny sposób na pokonanie bólu zęba – ale tylko wtedy, gdy otrzymasz odpowiedni środek przeciwbólowy.

Przeciwzapalne leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, są najlepsze na ból zęba, ponieważ ból jest zwykle spowodowany obrzękiem. Jeśli nie możesz ich zażyć, na przykład jesteś uczulony na aspirynę, to paracetamol jest następną najlepszą rzeczą. „Ale nie umieszczaj tabletki aspiryny na bolącym zębie – pogorszy to sytuację, ponieważ aspiryna jest kwasem, więc spowoduje ‘oparzenie’ dziąseł”.

Total
0
Shares
2 comments
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zatrzymać siwienie włosów

5 nieprawdopodobnych pokarmów, które mogą pomóc zatrzymać siwienie włosów

Next Article
rezim sanitarny, covid

Reżim Sanitarny Upada! Sanepid Masowo Przegrywa w Sądach

Related Posts
Total
0
Share