Certyfikat szczepień do kupienia na Telegramie

Za pośrednictwem komunikatora Telegram pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży kart szczepień przeciw Covid-19.

Taki certyfikat można kupić za 200 funtów – donosi serwis PoliticsHome.

W Wielkiej Brytanii każda w pełni zaszczepiona osoba może uzyskać NHS Covid Pass, który pozwala udowodnić status szczepienia m.in. podczas podróży zagranicznych.

Tymczasem analiza przeprowadzona przez PoliticsHome wykazała, że fałszywe certyfikaty szczepionek covidowych można nabyć na ​​wielu grupach komunikatora internetowego Telegram.

Jeden z administratorów takiej grupy zaoferował anonimowej osobie certyfikat za 200 funtów. Zapewnił również, że “mają personel NHS chętny do zmiany dokumentacji medycznej, aby zaświadczenia mogły być wykorzystywane do pracy lub podróży międzynarodowych”.

Administrator przekazał też w prywatnej wiadomości, że – aby dostarczyć covidową przepustkę – wymagane są dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres i numer NHS, a po dokonaniu płatności cały proces zajmie około 72 godzin. Twierdził również, że osoba kupująca certyfikat może wybrać daty pierwszego i drugiego zastrzyku.

“Zarejestrujemy twoje informacje w brytyjskich medycznych bazach danych, które pokazują, że zostałeś zaszczepiony, a także w systemie NHS” – zapewniał.

Administrator twierdził, że ma dostęp do lekarzy, którzy są w stanie dostarczyć “certyfikaty szczepień, karty szczepień i paszporty szczepionek”, uzyskując dostęp do medycznych baz danych i modyfikując dokumentację pacjentów.

Grupa, która ma ponad 500 000 subskrybentów, opublikowała również zdjęcia rzekomych cyfrowych certyfikatów szczepionkowych dostarczonych zainteresowanym osobom.

Grupa była wypełniona antyszczepionkowymi wiadomościami i obrazami twierdzącymi, że opinia publiczna jest “w stanie wojny” z instytucjami rządowymi i składa “wielkie gratulacje” tym, którzy odmówili przyjęcia szczepionek.

Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia zapewniło, że system NHS Covid Pass ma “rygorystyczne zabezpieczenia”, aby zmniejszyć ryzyko oszustwa.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

"Procedury covidowe" w szpitalu we Włoszczowie. Pozbawili go lekarstw na serce

Next Article

Casey Hodgkinson, 23 lata – Pfizer wrzesień 2021

Related Posts
Total
0
Share