Mocny sygnał reżimu Tuska do służb: Nie wolno wam dotykać korupcji wśród elit !

reżim Tuska, newsinsider
reżim Tuska, newsinsider

Tusk broni układu korupcyjnego, przeciwko któremu walczyli Kamiński i Wąsik

Maciej Małecki:

Donald Tusk zamykając Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika wysyła mocny sygnał strachu do funkcjonariuszy wszystkich służb nie wolno wam dotykać korupcji wśród elit. Elity mają być bezkarne. Bo jeśli dotkniecie elit, jeśli ujawnicie korupcję tak jak robił to Kamiński, tak jak robił to Wąsik, wśród ludzi salonu to to poniesiecie takie konsekwencje jak oni.

Policja uprowadziła posłów na sejm z pałacu prezydenckiego.

Politycy PiS więźniami politycznymi.

Policja uprowadziła posłów na sejm z pałacu prezydenckiego – tak aresztowanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika skomentował Przemysław Czarnek w programie Gość Radia ZET. Jego zdaniem wczoraj dokonano wPolsce „zamachu stanu”.

Byli ministrowie, a obecnie posłowie PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani w Pałacu Prezydenckim. Policja wykorzystała fakt, że prezydent Andrzej Duda był w Belwederze na spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską.

Wiadomość ta wywołała burzę wśród polityków, publicystów i komentatorów w serwisie X.

Zdaniem Czarnka Prezydent RP ułaskawił posłów, skazanych w absurdalny sposób za wykonywanie swoich obowiązków, i to za zgodą sądu.

Po ośmiu latach prezydent potwierdził to ułaskawienie, ale wszyscy to zignorowali na czele z Panem Hołownią. Marszałek Sejmu zignorował prerogatywy prezydenta państwa a na koniec odwołał posiedzenie Sejmu – grzmiał w mocnych słowach podczas rozmowy w Radiu ZET były minister edukacji, nazywając marszałka Hołownię tchórzem.

Z użyciem siły policja weszła do pałacu prezydenckiego i uprowadziła gości Prezydenta RP których on ułaskawił. Natomiast wyroki wydane ws. posłów po ich ułaskawieniu są zbrodnią sądową.

“Uwolnić więźniów politycznych!” – skandowali manifestanci pod komendą!

Z kolei po uprowadzeniu posłów rozpoczęła się manifestacja przeciwko dyktaturze przed Pałacem Prezydenckim, na której pojawiło się mnóstwo osób. Zgromadzone osoby miały transparenty z hasłami takimi jak “Nowe prawo wodza Donalda Tuska to przemoc, bezprawie”, “Tusk łamie konstytucję”, “Tusk jak Adolf, to dyktator”.

Demonstranci pojawili się również pod domem premiera Donalda Tuska w proteście przeciw wydarzeniom z Pałacu Prezydenckiego.

W środę 10 stycznia na skwerze przy ul. Syrokomli zebrało się kilkadziesiąt osób. Skandowano m. in.: „Uwolnić więźniów politycznych”, „Precz z dyktatorem”, „Mariusz i Maciek – bohaterowie”, „Ruda wrona orła nie pokona”. Jeden z demonstrantów przyniósł transparent o symbolicznym kształcie trumny z napisem: „Tu spoczywa polska demokracja poległa w wyniku działań koalicji 13 grudnia”.

Sąd ściga Kamińskiego za operację specjalną CBA z przed 14 lat, która była wymierzona w aferę z odrolnieniem

https://newsinsider.pl/afera-gruntowa

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Sąd Okręgowy w Warszawie, newsinsider

Sąd wznawiając proces Kamińskiego i Wąsika złamał Konstytucję RP i stał się narzędziem politycznej zemsty PO

Next Article
WhatsApp, newsinsider

WhatsApp dodaje niestandardowe naklejki i nowe opcje formatowania tekstu na Androidzie

Related Posts
Total
0
Share