Prezydent Meksyku; Nie pozwolimy, by Big Pharma nami dyktowała

Prezydent Meksyku Andres Manuel López Obrador powiedział, że nie pozwoli Big Pharmie rozgrywać Meksyku po tym, jak odmówił zakupu szczepionek Covid dla dzieci, przysięgając, że Meksyk nie ugnie się pod presją firm farmaceutycznych.

W uwagach wygłoszonych na początku tego tygodnia meksykański przywódca powiedział, że jego rząd wciąż czeka, aż społeczność naukowa zademonstruje korzyści płynące ze szczepienia nieletnich.

Dopóki nie zostaną dostarczone ostateczne dowody, Meksyk odmówi zakupu szczepionek dla dzieci, ogłosił Obrador, dodając, że firmy farmaceutyczne wydawały się być bardziej skoncentrowane na osiąganiu zysków niż na zapewnianiu konieczności medycznej, ponieważ zgarniają rekordową sprzedaż szczepionek Covid-19.

Niedawno badanie Johns Hopkins wykazało, że wśród zdrowych dzieci nie było zgonów z powodu COVID-19 . Zamiast przyznać się do nauki, dr Makary mówi, że CDC nadal wykorzystuje „cienkie dowody”, aby wcisnąć dzieciom szczepionkę COVID.

Wypowiadając się na ten sam temat, podsekretarz stanu zdrowia Hugo López-Gatell stwierdził, że: „Brak dowodów naukowych” pokazujących, że szczepienie było „niezbędne” dla nieletnich, biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik zaszczepiania wśród dorosłej populacji, donosi Excélsior, drugi najstarszy dziennik w mieście Meksyk.

W dużej mierze ignorowane przez międzynarodowe media, prowokacyjne uwagi Obradora stały się popularne po tym, jak w mediach społecznościowych udostępniono wideo z angielskimi napisami z jego przemową.

https://twitter.com/GillianMcKeith/status/1421366469095563265

Na przykład firma Pfizer może pochwalić się rekordowymi zyskami, a ostatnio podniosła roczne szacunki sprzedaży swojej szczepionki do 45 miliardów dolarów.

Obawy meksykańskiego prezydenta dotyczące Wielkiej Farmacji są bardzo istotne w ostatnich zabójstwach głów państw, które odmówiły realizacji ich polityki.

Aż do lipca tego roku Haiti było jedynym krajem na półkuli zachodniej bez szczepionek na COVID-19. Następnie wyszkolona przez Stany Zjednoczone kolumbijska grupa uderzeniowa zamordowała haitańskiego prezydenta Jovenela Moïse i wkrótce w ciągu kilku dni Haiti otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a teraz szczepienia w kraju są w pełnym toku.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Śmiertelna trucizna w preparacie Moderny

Next Article

Grzegorz Braun przeprowadził interwencję poselską w URPLWMiPB. Skandaliczne zachowanie prezesa Grzegorza Cessaka

Related Posts
Total
0
Share