Ukraińskie siły powietrzne przeprowadzają pięć ataków na pozycje wroga

W ciągu ostatniego dnia ukraińskie siły powietrzne przeprowadziły pięć ataków na wrogi personel, amunicję i zgrupowania sprzętu wojskowego.

Odpowiednie oświadczenie zostało wydane przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Według Sztabu Generalnego wojska rosyjskie nadal atakują infrastrukturę cywilną i domy cywilne na całej Ukrainie, naruszając międzynarodowe prawo humanitarne oraz prawa i zwyczaje wojenne.

W ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził pięć nalotów i otworzył ogień za pomocą wielorakietowych systemów rakietowych (MLRS) ponad 40 razy.

Zagrożenie atakami rakietowymi i bezzałogowymi bojowymi statkami powietrznymi (UCAV) na ukraiński system energetyczny i infrastrukturę krytyczną utrzymuje się na całej Ukrainie.

Na kierunkach wołyńskim i poleskim sytuacja raczej się nie zmieniła. Nie wykryto żadnych śladów formowania się zgrupowania ofensywnego wroga.

W kierunku Słobożańskim wojska rosyjskie otworzyły ogień do Strilechy, Krasnego, Starego, Wowczańskiego Chutora, Ochrimiwki, Ambarnego, Dworiczańskiego, Fyholiwki, Dworichnej i Kupiańska w obwodzie charkowskim.

Na kierunkach Kupiańsk i Lyman rosyjscy okupanci wyrządzili szkody w pobliżu Makijewki, Płoszczanki, Newskiego i Czerwonopopiwki w obwodzie ługańskim oraz Terny, Kołodiazi, Zarichne, Dibrowa i Jakowliwka w obwodzie charkowskim.

Na kierunkach Bachmut i Awdijiwka rosyjscy najeźdźcy kontynuują próby przebicia się przez obronę sił ukraińskich. Wróg użył czołgów i artylerii do otwarcia ognia do 26 osad, w tym Wierchniokamianskego, Wasiukiwki, Soledaru, Bachmuta, Kliszczejewki, Białej Hory, Awdijiwki, Opytnego, Krasnohoriwki i Marinki w obwodzie donieckim. Dodatkowo wojska rosyjskie rozpoczęły nalot w pobliżu Kliszczijewki.

Na kierunku Nowopawliwka rosyjscy okupanci utrzymują obronę i ostrzeliwują pozycje ukraińskie z moździerzy, dział i artylerii rakietowej w pobliżu miejscowości Wełyka Nowosiłka, Zołota Nywa, Pawłowka i Wuhledar w obwodzie donieckim.

W kierunku Zaporoże wojska rosyjskie otworzyły ogień do Wremiwki w obwodzie donieckim oraz do Temyrivki, Olhivske, Huliaipole, Dorożnianki, Orichowa, Nowoandrijówki, Szczerbaków, Łobkowa i Pławni w obwodzie zaporoskim.

W kierunku Chersoniu rosyjscy najeźdźcy ostrzeliwali takie osady jak Hawryliwka, Dudczany, Kaczkarówka, Żmijówka, Berysław, Iwanówka, Zeleniwka, Inżenerne, Antoniwka i Dnieprowsko oraz miasto Chersoń.

Rosyjskie władze okupacyjne zmuszają obywateli Ukrainy przebywających na terenach czasowo okupowanych do uzyskania rosyjskich paszportów. Takie działania są prowadzone w obwodzie melitopolskim obwodu zaporoskiego. Ukraińskie hrywny są stopniowo wycofywane z obiegu w sieciach handlowych, a ludzie są zmuszani do przesiadki na rosyjskie ruble.

Rosyjscy okupanci starają się finansowo zachęcić miejscową ludność do współpracy, udzielając pomocy pieniężnej emerytom na łączną kwotę 10 tys.

W ciągu ostatniego dnia ukraińskie jednostki rakietowe i artyleryjskie uderzyły w siedem rosyjskich stanowisk dowodzenia, 10 grup personelu, jeden zespół artylerii i jeden magazyn amunicji.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Badanie: Indyjska kampania szczepień przeciwko COVID-19 w 2021 r. Spowodowała około 3,7 miliona zgonów

Next Article

Niemcy zwiększą dostawy broni na Ukrainę – ambasador Makeiev

Related Posts
Total
0
Share