Ulepszony pancerz nie działa na rosyjskich czołgach

15 dzień inwazji Kremla na Ukrainie pokazał, że dziwacznie wyglądające, pancerze klatkowe montowane na nowoczesnych rosyjskich czołgach podstawowych wyraźnie nie działały zgodnie z ich zamierzeniami.

Ukraińscy żołnierze z powodzeniem zniszczyli kilkanaście rosyjskich czołgów podstawowych T-72B3, które były wyposażone w podniesione ekrany siatkowe nad wieżami.

Rosyjskie czołgi okazały się absolutnie nieprzygotowane na ataki amerykańskich kompleksów Javelin, systemów przeciwpancernych NLAW i dronów Bayraktar TB2 opracowanych w Turcji.

Wygląda na to, że te ekrany miały na celu pokonanie broni górnego ataku poprzez detonację głowic przeciwpancernych odłamkowo-pancernych, zanim dotkną dachu wieży czołgu, ale w rzeczywistości okazały się tylko dodatkowym ładunkiem, który te czołgi zdemaskował.

Wśród ukraińskich wojskowych ten rodzaj zbroi otrzymał komiczną nazwę „Grill” ze względu na swój dziwaczny kształt.

Co więcej, wizualnie potwierdzone straty rosyjskich czołgów podstawowych przekraczają obecnie 160 pojazdów bojowych podczas inwazji na Ukrainę.

W oświadczeniu ukraiński Sztab Generalny poinformował, że od początku wojny armia ukraińska zniszczyła 355 rosyjskich czołgów podstawowych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

3 warunki Putina dla Macrona do pokojowej ugody z Ukrainą

Next Article
Elon Musk

Elon Musk, najbogatszy człowiek świata, zawarł umowę kupna Twittera za 44 miliardy dolarów

Related Posts
Total
0
Share