University of Oklahoma banuje TikToka po tym, jak zarządzenie gubernatora Stitta powołuje się na „obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego”

TikTok ban, newsinsider
TikTok ban, newsinsider

Zakaz uniwersytecki, wysłany we wtorek, dotyczy zarówno studentów, jak i pracowników.

Uniwersytet Oklahomy zakaże korzystania z aplikacji społecznościowej TikTok dla studentów i pracowników, zgodnie z e-mailem wysłanym do studentów we wtorek.

W e-mailu szkoła poinformowała, że ​​zablokuje dostęp aplikacji do Internetu zamiast zarządzenia wykonawczego gubernatora Kevina Stitta zakazującego TikTok na urządzeniach państwowych.

David Horton, dyrektor ds. informacji i starszy zastępca wiceprezesa, w liście wysłanym do studentów 20 grudnia;

Zgodnie z zarządzeniem gubernatora 2022-33, ze skutkiem natychmiastowym, żaden pracownik ani student uniwersytetu nie ma dostępu do aplikacji ani strony internetowej TikTok na urządzeniach należących do uniwersytetu lub obsługiwanych przez uniwersytet, w tym przewodowych i bezprzewodowych sieci OU. W wyniku zarządzenia wykonawczego dostęp do platformy TikTok zostanie zablokowany i nie będzie można uzyskać do niego dostępu z sieci kampusowej. Konta TikTok administrowane przez uniwersytety muszą zostać usunięte, a zamiast nich wykorzystane alternatywne platformy mediów społecznościowych.

W liście stwierdza się, że TikTok, który działa pod kontrolą chińskiego rządu, został zakazany przez gubernatora z powodu „ciągłych obaw związanych z bezpieczeństwem narodowym i cybernetycznym aplikacji TikTok”.

„Dziękuję za współpracę” – zakończył Horton.

Gubernator Stitt, republikanin, wydał 8 grudnia dekret, który zakazał korzystania z TikToka wszystkim „państwowym agencjom rządowym, pracownikom i kontrahentom w sieciach rządowych lub urządzeniach wydanych przez rząd”.

Urządzenia obejmują „wydane przez państwo telefony komórkowe, komputery lub inne urządzenia zdolne do łączenia się z Internetem” – informuje nakaz.

„Nie będziemy uczestniczyć w pomaganiu Komunistycznej Partii Chin w uzyskaniu dostępu do informacji rządowych” – powiedział wówczas Stitt.

„Utrzymanie cyberbezpieczeństwa rządu stanowego jest konieczne, aby nadal służyć i chronić obywateli Oklahomy i nie będziemy uczestniczyć w pomaganiu Komunistycznej Partii Chin w uzyskaniu dostępu do informacji rządowych” – dodał gubernator.

Natychmiast po zarządzeniu gubernatora Northeastern State University, uniwersytet publiczny z siedzibą w Tahlequah, również zablokował aplikację.

Dział Relacji Uniwersyteckich NSU wysłał e-mail do studentów, pracowników i wykładowców, powiadamiając ich o zmianie zasad 9 grudnia.

Według Tahlequah Daily Press e-mail poinstruował pracowników i organizacje studenckie korzystające z oficjalnych kont NSU TikTok, aby je usuwały i usuwały aplikację, jeśli „znajduje się na urządzeniach należących do NSU, dzierżawionych lub zarządzanych”.

„Northeastern State University przestrzega zarządzenia gubernatora Stitta 2022-33” — napisał Dan Mabery, wiceprezes ds. stosunków z uniwersytetami. „Dlatego sprzęt uniwersytecki/dzierżawiony/zarządzany przez uniwersytet, w tym sieć NSU, nie może być używany do pobierania lub uzyskiwania dostępu do aplikacji lub strony internetowej TikTok. W wyniku rozporządzenia wykonawczego dostęp do platformy mediów społecznościowych TikTok zostanie umieszczony na czarnej liście i nie można uzyskać dostępu z sieci kampusu”.

Zarówno prezydent Biden, jak i były prezydent Donald Trump poruszyli kwestie związane z używaniem TikTok w Stanach Zjednoczonych, podobnie powołując się na kwestie bezpieczeństwa narodowego i nadzoru, przy czym ten ostatni próbował całkowicie zakazać aplikacji.

TikTok to aplikacja społecznościowa należąca do chińskiej firmy ByteDance. Jest powszechnie używany przez młodsze pokolenia i umożliwia użytkownikom udostępnianie krótkich filmów z adnotacjami lub napisami lub praktycznie na dowolny temat.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Wołodymyr Zełenski, Prezydent Ukrainy

Administracja Bidena potwierdziła, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest w drodze do USA

Next Article
Zaparkowane samochody staczają się podczas śnieżycy w USA

Oto 5 filmów, które stają się popularne w wirusowym tempie podczas śnieżycy w USA

Related Posts
Total
0
Share