Wybuchy COVID-19 po kampaniach szczepień w domach opieki w Hiszpanii i na świecie

Gorączka szczepień mieszkańców domów opieki spotkała się z masowymi wybuchami COVID-19 wśród personelu domów opieki i mieszkańców po kampaniach szczepień.

Dom opieki w Salwadorze w Lagartera

Dziewięć mieszkańców domów opieki zmarło po straszliwej epidemii wirusa Covid – zaledwie 10 dni po podaniu pierwszej dawki szczepionki Pfizer.

Tragiczny wybuch epidemii w domu opieki w Salwadorze w Lagartera w Hiszpanii spowodował zakażenie wszystkich z wyjątkiem jednego z 78 mieszkańców.

Mieszkańcom i pracownikom placówki wstrzyknięto pierwszą dawkę szczepionki Pfizer 13 stycznia. Sześć dni później 10 mieszkańców zaczęło wykazywać objawy wirusa.

Dom prowadzony przez organizację pozarządową Messengers of Peace wydał oświadczenie, w którym poinformował, że 3 lutego poda mieszkańcom drugą dawkę szczepionki.

Dyrektor generalny organizacji pozarządowej, Sergio Mella powiedział, że nie sądzi, aby przyczyną wybuchu epidemii była szczepionka Covid i że dom jest zachwycony, że może zaszczepić swoich mieszkańców, dodając: „Im szybciej każdy otrzyma szczepionkę, tym lepiej”.

Ponieważ liczba pacjentów z objawami koronawirusa zaczęła rosnąć, a pracownicy zaczęli chorować, ośrodek zdecydował się na izolację mieszkańców i kontakt z ich rodzinami.

Po przeprowadzeniu testów PCR odkryli, że wszyscy z wyjątkiem jednego z 78 mieszkańców zostali zakażeni Covid-19, co doprowadziło do dziewięciu zgonów, donoszą lokalne media.

Pan Mella powiedział, że 12 pracowników jest nadal nieaktywnych, ale wracają do zdrowia i będą musieli poczekać na negatywny wynik testu PCR, zanim będą mogli wrócić do pracy.

Dom opieki w Torrevieja

Kolejna poważna epidemia COVID-19 miała miejsce w domu opieki w Torrevieja, gdzie wszyscy 42 pracownicy i mieszkańcy uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa tydzień po podaniu pierwszej dawki szczepionki.

Druga dawka pierwotnie zaplanowana na 25 stycznia została przełożona do czasu pełnego badania przesiewowego przez personel i rezydentów i braku pozytywnego wyniku testu na SARS-CoV-2.

CAŁY dom opieki łapie COVID-19 na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca tydzień po pierwszych szczepieniach.

Dom opieki Nuestra Señora del Rosario

46 mieszkańców tego domu opieki umiera w ciągu miesiąca od podania szczepionki Pfizer na COVID. Urzędnicy służby zdrowia podobno wstrzymali podawanie drugiego zastrzyku szczepionki Pfizera.

Po raz pierwszy personel zgłosił wybuch epidemii koronawirusa w Nuestra Señora del Rosario (Matki Bożej Różańcowej), domu opieki w prowincji Kadyks w Andaluzji w Hiszpanii 12 stycznia, w następstwie kampanii dystrybucji szczepionek.

Ministerstwo Mieszkalnictwa i Rodzin interweniowało w prywatnym obiekcie, który mieści do 145 mieszkańców i gdzie lokalne media podały 4 lutego, że kolejnych 28 z 94 mieszkańców oraz 12 pracowników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

W innym domu opieki w tej samej południowo-zachodniej prowincji Hiszpanii, w Novo Sancti Petri, w Chiclani, zmarło 22 starszych mieszkańców, a 103 zostało zarażonych w wyniku kampanii szczepień.

Podobne ogniska i zgony po szczepieniach odnotowano na całym świecie, w tym:

 • W Norwegii wkrótce po szczepieniu Pfizera zmarło 29 starszych osób.
 • 13 zgonów spośród 40 mieszkańców po szczepieniach w jednym z domów opieki w Niemczech uznano za „tragiczny zbieg okoliczności”
 • 10 zgonów u niemieckich pacjentów opieki paliatywnej w ciągu godzin do czterech dni po szczepieniu COVID-19 uznano za „zbieg okoliczności”
 • 22 z 72 mieszkańców domu opieki w Basingstoke w Anglii zmarło po szczepieniu.
 • Zgłoszono, że 24 seniorów w domu opieki w Syracuse w stanie Nowy Jork zmarło z powodu COVID 9 stycznia, mimo że byli szczepieni od 22 grudnia.
 • 10 przypadków COVID-19 zgłoszono 28 stycznia wśród seniorów, którzy otrzymali obie dawki szczepionki Pfizera w jednym domu opieki w Sztokholmie w Szwecji. Mieszkańcy zostali zaszczepieni 27 grudnia i ponownie 19 stycznia.
 • Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w małej brytyjskiej enklawie Gibraltaru wynosiła 16, zanim 10 stycznia rozpoczęła kampanię szczepień przeciwko Pfizerowi, a 10 dni później doprowadziła do 53 zgonów, a siedem dni później – do 70. Według raportu Reutera , Gibraltar Health Authority oświadczył, że „nie ma żadnych dowodów na istnienie jakiegokolwiek związku przyczynowego” między 6 zgonami, które były przedmiotem dochodzenia, a szczepionką Pfizera, pomimo że osoby przed szczepieniem przeszły negatywny wynik testu na obecność COVID, ale wynik pozytywny ”w dni bezpośrednio później”
 • 4500 przypadków COVID-19 w Izraelu wystąpiło u pacjentów po otrzymaniu jednej dawki szczepionki Pfizera, a 375 zaszczepionych pacjentów wymagało hospitalizacji, donosi izraelskie media 12 stycznia.
 • Siedmiu dorosłych mieszkających w domu opieki w Saskatoon miało pozytywny wynik testu na koronawirusa tydzień po szczepieniu mieszkańców w Sherbrooke Community Centre, donosi CBC. Przed szczepieniem nie było żadnych pozytywnych przypadków.
 • 7 mieszkańców zakładu opieki długoterminowej w Montrealu uzyskało wynik pozytywny na obecność COVID – w ciągu 28 dni od zaszczepienia szczepionką firmy Pfizer, co skłoniło prowincję Quebec do opóźnienia drugiej dawki leku Pfizer.
 • Abercorn Care Home w Szkocji, który rozpoczął szczepienia COVID-19 14 grudnia, był miejscem wybuchu epidemii wirusa 10 stycznia, a krajowa służba zdrowia odmówiła komentarza, czy szczepieni mieszkańcy są chorzy. Założyciel grupy pracowników domów opieki powiedział Scottish Daily Record : „Mieliśmy członków naszej grupy, których rodzice otrzymali szczepionkę, a dwa tygodnie później uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa”
 • Wszyscy mieszkańcy domu w Inverness w Szkocji zostali zaszczepieni przeciwko COVID na początku stycznia, ale 17 zostało zarażonych wirusem po pierwszej dawce.

UK Medical Freedom Alliance, grupa lekarzy, naukowców, prawników i innych specjalistów, którzy opowiadają się za świadomą zgodą w Wielkiej Brytanii, opublikowała pilny list otwarty do Nadhima Zahawiego, ministra ds. Rozmieszczenia szczepionek COVID-19; Matt Hancock, Sekretarz Stanu ds. Zdrowia i Opieki Społecznej; oraz dwie agencje nadzoru szczepionek wzywające do natychmiastowej kontroli zgonów po szczepieniach w Wielkiej Brytanii.

Grupa odwołuje się do wykresów pokazujących wzrost liczby zgonów w domach opieki i cytuje dane z Urzędu Statystyk Krajowych, że zgony mieszkańców potroiły się w ciągu dwóch tygodni między 8 a 22 stycznia w czasie, gdy nastąpił ogromny wzrost wskaźnika szczepień w domach zdrowotnych.

Podobne wykresy dla Izraela, Irlandii, Bahrajnu i Jordanii pokazują podobną korelację.

Brytyjski Medical Freedom Alliance zwraca uwagę na „nieistotne statystycznie” dane dotyczące bezpieczeństwa osób starszych z COVID, które, jak mówią, były „niedostatecznie reprezentowane” w badaniach klinicznych szczepionek.

„Postulowaliśmy, że w tej grupie mogą wystąpić zwiększone skutki uboczne szczepionek, które ujawniłyby się dopiero po zaszczepieniu wielu tysięcy z nich” – czytamy w liście.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

CAŁY dom opieki łapie COVID-19 na hiszpańskim wybrzeżu Costa Blanca tydzień po pierwszych szczepieniach

Next Article

Dwie zakonnice zmarły i 28 pozytywnych wyników na COVID 2 dni po eksperymentalnych szczepieniach mRNA

Related Posts
Total
0
Share