Członkowie Rady Medycznej prowadzili działalność za pieniądze dużych koncernów farmaceutycznych

Na antenie Polskiego Radia w „Salonie Politycznym Trójki” Krzysztof Bosak mówił m.in. o szokujących powiązaniach członków Rady Medycznej

Bosak: Mamy dane, że większość Rady Medycznej prowadziła działalność za pieniądze koncernów

Polityk Konfederacji krytykuje działalność Rady Medycznej przy premierze i zarzuca części jej członków brak rzetelności i niezależności.

Krzysztof Bosak wskazuje, że istnieją dane mówiące o tym, że zasiadający w Radzie lekarze “prowadzili działalność za pieniądze koncernów farmaceutycznych”.

“Myślę, że to jest pewna grupa medialnych postaci. W tej chwili mamy już dane, że większość Rady Medycznej prowadziła działalność za pieniądze dużych koncernów farmaceutycznych, więc szczerze powiedziawszy, nie mam niestety zaufania w obiektywizm tych lekarzy z Rady Medycznej, tych profesorów. Tym bardziej, że tyle razy zmienili swoje opinie, że naprawdę ciężko jest traktować ich poważnie” – poinformował Bosak w “Salonie Politycznym Trójki”.

Polityk dodał, że członkowie RM często stosują metodę “cherry picking”, czyli dobierają dane pod tezę.

„Widać, że robią oni tzw. cherry picking, czyli dobierają dane pod tezę”. – Np. ta sprawa ze skutecznością szczepień, czy z liczbą osób zaszczepionych i niezaszczepionych. W oczywisty sposób dobrali taki okres danych, że podają dane za okres, kiedy nikt nie był jeszcze zaszczepiony – przypomniał.

Bosak skrytykował również prowadzoną przez rząd kampanię zachęcającą do szczepień przeciw COVID-19.

Jak podkreślił, chodzi o dane, które pandemiczny resort zdrowia wrzucał na billboardy w kampaniach proszprycowych oraz kampania #SzczepimySię. – Oni wzięli dane za okres, kiedy nikt nie był jeszcze zaszczepiony. Jak to powiedział w weekend w Polsacie Sławomir Mentzen: mogli równie dobrze podać dane za rok 2020 i mieliby, że 100 proc. osób umierających to byli niezaszczepieni na Covid-19 – dodał.

“Jeżeli ludzie widzą, że są w tak prymitywny sposób manipulowani (…), to ludzie na koniec już nie wierzą w nic i nie jest to dobra sytuacja, kiedy ludzie przestają wierzyć rządowi, lekarzom” – stwierdził.

Polityk skomentował także także głośną sprawę poselskiej interwencji w Ministerstwie Zdrowia.

“Interwencja, której dokonali w Ministerstwie Zdrowia Grzegorz Braun i Robert Winnicki jest w całości nagrana, była na bieżąco transmitowana do internetu” – powiedział.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Rada Medyczna powiązana z koncernami farmaceutycznymi? Konfederacja składa wniosek do ABW

Next Article
Migos Quavo, Tesla Model X interior

NIE dla segregacji Polaków!

Related Posts
Total
0
Share