Dr Zbigniew Martyka zawieszony dyscyplinarnie

Dr Zbigniew Martyka zawieszony dyscyplinarnie
Dr Zbigniew Martyka zawieszony dyscyplinarnie

Sąd Lekarski przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie zawiesił dr n. med. Zbigniewa Martykę, który publicznie krytykował obostrzenia pandemiczne i przyjętą przez rząd strategię walki z COVID.

19 grudnia 2022 roku w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie odbyła się rozprawa dyscyplinarna dr. Zbigniewa Martyki.

Po rozprawie przeprowadzonej z wyłączeniem jawności lekarzowi odebrano prawo wykonywania zawodu. Wiadomość przekazał w mediach społecznościowych dr Paweł Basiukiewicz.

Kulisy sprawy lekarz przedstawił w wywiadzie dla Radia Maryja. O sprawie można też przeczytać na stronie internetowej lekarza zbigniew.martyka.eu

Po opublikowaniu w sieci informacji o wyniku postępowania dyscyplinarnego, na jeden z kuriozalnych aspektów sprawy zwróciła uwagę poseł Maria Kurowska.

Specjalista chorób zakaźnych dr Zbigniew Martyka jest ordynatorem oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przed sąd lekarski trafił za sprawą donosu, którego autor zarzucał lekarzowi rozpowszechnianie niezgodnych z wiedzą medyczną informacji na temat koronawirusa.

Dr Martyka kwestionował m.in. zasadność szczepień dzieci poniżej 12 roku życia i przymus, obowiązek noszenia maseczek, wprowadzenie lockdownu oraz lekarskich teleporad.

Jak informuje portal PCh24.pl, w poniedziałek Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie odebrał lekarzowi prawo wykonywania zawodu na 1 rok.

Prawniczka lekarza Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź poinformowała;

Jawność została wyłączona, możemy tylko powiedzieć, że zapadł wyrok negatywny dla pana doktora Zbigniewa Martyki. Zawieszenie w prawie wykonywania zawodu przez rok, czekamy na uzasadnienie i będziemy się odwoływać.

Przed budynkiem, w którym odbywała się rozprawa zgromadziło się kilkudziesięciu protestujących w obronie dr. Martyki. Do środka usiłowali się dostać także posłowie Konfederacji z interwencją poselską ale bezskutecznie.

Dr Zbigniew Martyka powiedział;

“Tutaj już wznosimy się na wyższy poziom absurdu. Mam zarzut, że pomijam realne zagrożenie dla zdrowia i życia w udzielonym wywiadzie. Tylko, że… wywiad dotyczył zupełnie innego tematu!”
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
MrBeast, newsinsider

MrBeast miażdży Lamborghini Gallardo warte 200 000 dolarów w prasie hydraulicznej

Next Article
Wołodymyr Zełenski, Prezydent Ukrainy

Administracja Bidena potwierdziła, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest w drodze do USA

Related Posts
Total
0
Share