Prezydent Tanzanii mówi, że obywatele w jego kraju nie będą świnkami doświadczalnymi w próbach szczepień COVID

Rząd Tanzanii sceptycznie odnosi się do bezpieczeństwa szczepionek COVID-19

2 lutego 2021 roku minister zdrowia Tanzanii Dorothy Gwajima ogłosiła, że ​​jej kraj nie ma planów, aby zalecić powszechne stosowanie szczepionek COVID-19.

Ogłoszenie to pojawiło się kilka dni po tym, jak prezydent Tanzanii John Magufuli wyraził zaniepokojenie bezpieczeństwem i skutecznością szczepionek COVID-19 opracowanych i produkowanych w krajach zachodnich.

Prezydent Magufuli powiedział, że ministerstwo zdrowia będzie akceptować szczepionki COVID-19 dopiero po zbadaniu i zatwierdzeniu przez ekspertów z Tanzanii.

Minister zdrowia Dorothy Gwajima wyjaśniła:

Nie jesteśmy jeszcze przekonani, aby klinicznie potwierdzono, że te szczepionki są bezpieczne.

Prezydent Magufuli powtórzył, że nie pozwoli Tanzańczykom być wykorzystywanymi jako świnki morskie w badaniach szczepionek COVID-19 prowadzonych przez producentów szczepionek. Ostrzegł, że szczepionki przeciwko COVID-19 mogą być szkodliwe i namawiał Tanzańczyków do zaprzestania życia w strachu i przyjęcia zdroworozsądkowych środków kontroli chorób i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Minister zdrowia Gwajima powiedziała:

Musimy poprawić naszą higienę osobistą, myć ręce bieżącą wodą i mydłem, używać chusteczek do nosa, ziołowej pary, ćwiczyć, jeść zdrowe jedzenie, pić dużo wody i [używać] naturalnych środków, którymi jest obdarzony nasz naród.

Podczas pandemii COVID-19 rząd Tanzanii sprzeciwił się przyjęciu ścisłych protokołów blokowania lub ograniczeniu ruchu obywateli jako głównego sposobu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, co jest podejściem przyjętym w USA, Europie i innych krajach.

Chociaż bardziej otwarte i mniej restrykcyjne podejście Tanzanii dla wielu wydawało się radykalne i niekonwencjonalne, powodem było uniknięcie negatywnych skutków ekonomicznych spowodowanych blokadami oraz przekonanie, że powaga pandemii COVID-19 została przeceniona.

Prezydent Magufuli posiada tytuły magisterskie i doktoranckie z chemii na Uniwersytecie w Dar es Salaam. W 2019 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Dodomie za poprawę gospodarki kraju.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Lady Gaga, buldogi francuskie

Lady Gaga zapłaci 97,500 dolarów rachunków medycznych za opiekuna psów po tym, jak został postrzelony przez złodziei

Next Article

#SzczepimySię; Już wiadomo, ile kosztowała promocja szczepionek

Related Posts
Total
0
Share