W 100% zaszczepiony Gibraltar odwołuje obchody Bożego Narodzenia z powodu gwałtownego wzrostu Covid

GIBRALTAR; najbardziej zaszczepiony region na Ziemi odwołał oficjalne obchody Świąt Bożego Narodzenia w związku z „wykładniczym” wzrostem liczby przypadków Covid-19.

Chociaż rząd wezwał społeczeństwo do „wykonywania własnego osądu”, „zdecydowanie” odradzał wszelkie imprezy towarzyskie przez co najmniej cztery tygodnie, zniechęcając ludzi do organizowania prywatnych imprez świątecznych. Gibraltar odnotowuje stały wzrost liczby aktywnych przypadków COVID-19 w październiku i listopadzie, który nabrał tempa w ciągu ostatnich kilku dni.

Minister zdrowia, Samantha Sacramento, określiła wzrost liczby przypadków jako „drastyczny”, zachęcając ludzi do zgłaszania się po szczepionkę przypominającą.

Rząd doradza członkom społeczeństwa noszenie masek, unikanie dużych zgromadzeń i utrzymywanie dystansu społecznego.

Doradzają również ludziom, aby „zachowywali się w sposób ostrożny i rozsądny”, przypominając opinii publicznej, że „nadal znajdujemy się w globalnej pandemii i że ludzie na całym świecie każdego dnia tracą życie”.

Gibraltar odnotował średnio 47 przypadków dziennie w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W ciągu weekendu w kraju pojawiły się 124 nowe przypadki, zwiększając liczbę aktywnych przypadków do 474.

Pani Sacramento powiedziała: „Dramatyczny wzrost liczby osób, które w ostatnich dniach uzyskały pozytywny wynik testu na COVID-19, jest wyraźnym przypomnieniem, że wirus nadal jest bardzo rozpowszechniony w naszej społeczności i że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za podjęcie wszelkich rozsądnych środków ostrożności aby chronić siebie i naszych bliskich.

„Program szczepień dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat i program szczepień przypominających są obecnie w toku, a Gibraltar otrzymał w tym tygodniu 4680 dodatkowych dawek.

„Każdy, kto kwalifikuje się do szczepionki lub dawki przypominającej, jest zdecydowanie zachęcany do skorzystania z oferty”.

W oświadczeniu wydanym przez rząd Gibraltaru rzecznik powiedział: „Biorąc pod uwagę wykładniczy wzrost liczby spraw, rząd zamierza na przykład odwołać szereg swoich funkcji, w tym oficjalne przyjęcia bożonarodzeniowe, oficjalne przyjęcia i podobne spotkania.

„Społeczeństwo, na tym etapie, jest ostatecznie wzywane do dokonania własnego osądu w tym zakresie, mając na uwadze aktualne porady.

„Rozważenie to powinno obejmować liczbę osób, ustawienie wewnątrz lub na zewnątrz, stopień wentylacji w pomieszczeniach oraz to, czy osoby uczestniczące są zaszczepione, starsze lub bezbronne.

„W ten sam sposób, jak miało to miejsce w przeszłości, ta rada może ulec zmianie.

„Stały wzrost aktywnych przypadków COVID-19, którego Gibraltar doświadczył w październiku, trwał do listopada i stał się jeszcze bardziej wykładniczy w ciągu ostatnich kilku dni.

„Oznacza to, że ważne jest, aby społeczeństwo zachowywało się w sposób ostrożny i rozsądny, mając na uwadze, że wciąż jesteśmy w globalnej pandemii i że ludzie na całym świecie każdego dnia tracą życie.

„Społeczeństwo jest wzywane do unikania dużych zgromadzeń, do noszenia maski, gdy jest to przepisane przez prawo lub gdy czuje się niekomfortowo oraz do utrzymywania rozsądnego dystansu społecznego od innych ludzi”.

Rząd śledzi wzrost liczby przypadków wśród zgromadzeń religijnych, w miejscach pracy i wśród wydarzeń towarzyskich.

Gilbraltar obecnie nakazuje noszenie masek we wszystkich sklepach, placówkach medycznych, na lotniskach, w zamkniętych miejscach kultu oraz w środkach transportu publicznego.

W marcu Gibraltar stał się pierwszym krajem na świecie, który w pełni zaszczepił całą dorosłą populację przeciwko koronawirusowi.

Gibraltar – z populacją około 34 000 osób – miał 6509 koronawirusa i 98 zgonów od początku pandemii.

Czy wolno nam już przyznać, że szczepionki nie zdołały zakończyć “pandemii”?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Holly – Ciężka reakcja niepożądana na syfionkę firmy Pfizer

Next Article

Nie żyje dziennikarz i publicysta Kamil Durczok, miał 53 lata

Related Posts
Total
0
Share